Tanışalım

Biz Yapı Kredililer

Hero

Yapı Kredi bizim için yalnızca bir işyeri değil aynı zamanda hayallerimizi gerçekleştirmemiz için ideal ortam...

Cafe

Biz Yapı Kredililer, yaratmak ve gelişmek için her fırsatı değerlendiririz...

Yelken

İyi bir takım olmanın yalnızca işte değil, her alanda bizi başarıya götürdüğünü biliriz...

Burcu

Biz Yapı Kredililer kadın- erkek eşitliliğine inanırız. Bu doğrultuda Koç Holding öncülüğünde imzalanan “İş’te Eşitlik Platformuna” dahil olarak toplumsal, kurumsal ve sosyal sorumluluklar doğrultusunda cinsiyet temelli ayrımcılığı ortadan kaldırmasına yönelik taahhütte bulunduk...

Hizmette Sınır Tanımayanlar

Seda İkizler, Yapı Kredi’deki rotasyon olanaklarını ve Koç Grubu’na ait bir kurumda çalışmanın gurur kaynağı olduğunu anlatıyor.

Finansal Raporlama ve Muhasebe Grup Direktörü
Seda İkizler

Demet Kurtoğlu Gençalp, Yapı Kredi’deki kariyer fırsatlarının çeşitliliğini anlatarak bankacılık sektörüne adım atacak gençlere tavsiyeler veriyor.

İşe Alım ve İK Geliştirme Direktörü
Demet Kurtoğlu Gençalp

Suzan Arslan, Yapı Kredi’nin yenilikçi yaklaşımının onu heyecanlandırdığına ve kişisisel gelişimine katkı sağladığına değiniyor.

Alternatif Kartlı Ödeme Sistemleri Ürün Yönetimi Yöneticisi
Suzan Arslan

İrem Can Çetin, Yapı Kredi’de bir aile ortamı olduğunu, her gün yeni bir yaratım süreci yaşadıklarını ve öğrenmenin sınırları olmadığını belirtiyor.

Bireysel Krediler Tahsis Direktörü
İrem Can Çetin

Aycan Çetin, işinin gerekliliklerini ve Yapı Kredi’deki dinamik çalışma ortamını anlatıyor.

Veri Ambarı ve MIS Analiz Müdürü
Aycan Çetin

Ece Cengiztekin, Yapı Kredi’deki eğitim olanaklarından ve çalışma ortamının sıcaklığından söz ediyor.

Yapılandırılmış Finansman Tahsis Uzmanı
Ece Cengiztekin

Yahya Can Duru, sağladıkları finansmanların gerçek hayatta yansımalarını görmenin onu mutlu ettiğini ve sosyal aktiviteler konusunda Yapı Kredi’nin fırsatlar sunduğunu anlatıyor.

Ticari Projeler Finansman Uzmanı
Yahya Can Duru

Gürcan Kırmızı, “Risk Yönetimi”ni hedefleyen gençlere tavsiyeler vererek Yapı Kredi’nin genç kadrosunun pozitif enerji verdiğini anlatıyor.

Kredi Risk Yönetimi Direktörü
Gürcan Kırmızı

Değerlerimiz

Biz Yapı Kredi’liler değerlerimize önem veririz ve tüm yaptıklarımızın bu değerlere uygun olduğundan emin oluruz. 5 temel değerimiz:

Blog One

Yapı Kredi'li, düşüncelerini uygun ve yapıcı yöntemlerle her ortamda, açıklıkla ve rahatlıkla ifade eder. Yapı Kredi'li, Banka'nın değerleri çerçevesinde hareket eder, kurumu geleceğe taşıyacak faaliyetlere katılır.

Blog One

Yapı Kredi'li, çalışma arkadaşlarına, müşterilerine ve Banka'nın menfaat sahiplerine, kişisel çıkarlarını gözetmeksizin, fırsat eşitliğini esas alarak, istikrarlı ve tutarlı davranır; her durumu objektif bir biçimde değerlendirerek karar verir. Yapı Kredi'li, kurumsal ve toplumsal sorumluluklarını ve müşteri memnuniyetine yönelik yükümlülüklerini yerine getirirken değerlerine ve taahhütlerine uygun davranır.

Blog One

Yapı Kredi'li, kendi alanıyla ilgili kurumsal bilgileri iş arkadaşları, müşterileri ve diğer menfaat sahipleriyle gizlilik ilkelerine uyarak, anlaşılır bir biçimde ve zamanında paylaşır; bu bilgileri ulaşılabilir kılar. Yapı Kredi'li, düşüncelerini de aynı açıklıkla ortaya koyar.

Blog One

Yapı Kredi'li, bankacılık bilgisi, donanımı ve kurumsal değerlere olan bağlılığıyla iş arkadaşları, müşterileri ve diğer menfaat sahipleri arasında güven yaratır. Yapı Kredi'li, yetki ve sorumluluk verdiği insanlara güvenir. Banka'nın kurumsal değerlerine uygun olarak Yapı Kredi'li, verdiği sözü zamanında ve eksiksiz olarak en iyi biçimde yerine getirir. Tutamayacağı sözü vermez. Sorunları ve hataları sahiplenir, çözüme ulaştırır ve sonuçlarını takip eder.

Blog One

Yapı Kredi'li, iş arkadaşlarının ve müşterilerinin söylemek istediklerini, kim olduklarından bağımsız olarak, anlamak üzere dinler ve önemser. Başkalarının görüşlerine saygı duyar. Kendi görüş ve fikirlerinin de aynı biçimde dikkate alınacağını bilir.

Sunduğumuz Olanaklar

Yapı Kredi’li olmak bir ayrıcalıktır. Bu ayrıcalığı sunduğumuz olanaklarla da pekiştiriyoruz...

 • Levent Plaza, Gebze Bankacılık Üssü ve diğer bazı büyük lokasyonlarımızda öğlenleri birarada yemek yediğimiz yemekhanelerimiz mevcut. Ancak sizleri yemekhane ile sınırlamıyoruz ve verdiğimiz yemek kartı ile istediğiniz yerde öğle yemeğinizi yemenize imkan sağlıyoruz.
 • Büyük şehirlerdeki toplu ulaşımın zorluklarının farkındayız. İşinize daha rahat gelip gitmenizi sağlamak üzere Levent Plaza, Gebze Bankacılık Üssü ve büyük şehirlerde servis imkanı sağlıyoruz.
 • Çalışanlarımızın tamamı özel sağlık sigortasından faydalanabiliyor ve ailelerini avantajlı koşullarla sağlık sigortası kapsamına alabiliyor. Özel sağlık sigortasına ek olarak hayati risklere karşı sizi Özel Yaşam Sigortası kapsamına da alıyoruz.
 • Gelecek için tasarruf yapmak isteyenleri de unutmuyoruz. Bireysel emeklilik planına sahip olmak ve bu plana düzenli katkı sağlamak isteyen çalışanlarımıza banka olarak değişen oranlarda katkı sağlıyoruz. Ayrıca yardım sandığına katkı sağlayarak sandığın sağladığı kredi imkanlarından faydalanmak da elinizde...
 • Koç Grubu'nun bir üyesi olmanın avantajlarından faydalanmanızı sağlıyoruz. Tüm Koç çalışanlarına sağlanan Koç Ailem kartı ile hem Setur, Divan gibi Koç grubu şirketlerinde hem de Boyner, Morhipo, Migros gibi diğer birçok firmada indirimli alışveriş yapmanıza imkan veriyoruz.
 • Çalışan Destek Hattı ile ücretsiz olarak 7 gün 24 saat tıbbi, mali, hukuki, psikolojik ve gündelik hayata dair ihtiyaçlarınız (uçak, otobüs, otel, etkinlik rezervasyonu, nöbetçi eczane vb) ile ilgili genel bilgi ve yönlendirme hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.
 • İş ve özel hayatınıza değer katan, kariyer gelişiminizi destekleyerek hayatınızı kolaylaştıran Safir Programından faydalanabilirsiniz. Program Safir Sosyal, Safir Gelişim, Safir Aile-Destek ve Safir Yetenek olmak üzere 4 ana başlıkta faaliyet gösteriyor. Örneğin aile gelişim danışmanlığı almak, çocuğunuzun okulunun açıldığı gün izin kullanmak, uzmanlardan kişisel gelişim eğitimleri almak programın sunduğu avantajlardan sadece birkaçı...

Bankacılık Hayatı

Bankacılık hayatı acaba bana göre mi diye soruyorsan sana bu hayattan çok kısa bahsedelim. Bankacılık dünyada ve Türkiye’de halen en saygın mesleklerden biri olmaya devam ediyor. En sıkı denetlenen şirketlerin başında gelen bankaların sağlamlığı 2000’lerin sonunda yaşanan finansal krizde hasarsız şekilde atlatılmasıyla kanıtlanmış oldu. Bankacılığı kariyer olarak seçtiğinizde sağlam köklü bir iş hayatına adım atmış olursunuz.

Tabi bankacılık da diğer meslekler gibi zorlukları olan bir meslektir. İnsanlar size paralarını emanet ettiği için tüm yaptığınız işlerde çok dikkatli ve titiz olmalısınız.

Sosyal Yaşam

Yapı Kredi’de işimize verdiğimiz önem kadar sosyal yaşama da önem veririz. Spor kulübümüz Gençlik ve Spor Müdürlüğünce tanınan tüm spor dallarında faaliyet gösteriyor. Şirket takımlarımız turnuvalarda bankamızı gururla temsil ediyor.

Bunun yanında çalışanlarımızın ücretsiz olarak katılabileceği atölyeler düzenliyoruz. Ritm, ebru, yoga, maket uçak, kısa film ve daha fazlası…

Sosyal medyayı da ihmal etmiyoruz. Banka içinde kullandığımız Bizler+ ile iş hayatımızda olup bitenleri Facebook’ta olduğu gibi paylaşıyoruz.

Gebze 1
Gebze 2
Levent 1
Gebze 3
Gebze 4
Levent 2
Gebze 6
Levent 3
Gebze 7
Levent 4
Gebze 7
Gebze 7
Gebze 7
Gebze 7
Gebze 7
Gebze 7
Gebze 7
Gebze 7
Gebze 7
Gebze 7

Bölümler

Bankamızda birbirinden farklı 18 departmanımız uyum içinde çalışır. Öne çıkan bölümleri tanımaya ne dersin?

Blog One

Bankamızdan bireysel olarak hizmet almak isteyen müşterilerimize yönelik ürün, hizmet geliştirme ve satış faaliyetlerinin yürütüldüğü yönetimdir. KOBİ olarak adlandırılan “Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler’e de bu yönetim altında hizmet sunuluyor. Şubelerdeki Bireysel Müşteri Temsilcileri, Kişisel Portföy Yönetmenleri ve KOBİ Portföy Yönetmenleri Perakende Bankacılık’a bağlı olarak görev yapmaktadırlar.

Blog One

Yüksek varlıklı bireylere yönelik ürün, hizmet geliştirme ve satış faaliyetlerinin yanı sıra, bu segmentteki müşterilerimize varlık yönetimi için danışmanlık verilir. Şubelerdeki Özel Bankacılık Portföy Yönetmenleri, Özel Bankacılık’a bağlı olarak görev yapmaktadırlar.

Blog One

KOBİ dışında kalan tüm şirketlere yönelik ürün, hizmet geliştirme ve satış faaliyetleri bu yönetim altında yürütülüyor. Şirketlerin hedeflerine ulaşmaları yolundaki tüm finansal ihtiyaçları için destek olmak temel hedefimiz. Şubelerdeki Kurumsal Bankacılık Portföy Yönetmenleri ve Ticari Bankacılık Portföy Yönetmenleri, Kurumsal ve Ticari Bankacılık’a bağlı olarak görev yapmaktadırlar.

Blog One

Krediler Yönetimi altındaki tahsis ekipleri, kredi başvurularının değerlendirilmesi kredi verilip verilemeyeceğini ve hangi şartlar ile kredi verileceğini belirler. İzleme ekipleri, kredilerin geri dönüşünü takip eder ve gerekli durumlarda idari takip süreçlerini başlatır. Tasfiye ekipleri ise geri dönmeyen kredilerin hukuksal süreçlerini yürütür.

Blog One

Bilişim teknolojileri ekiplerinde genel olarak 3 uzmanlık alanından söz edebiliriz. Analistler; iş birimlerinin yazılım ihtiyaçlarını anlar ve çözüm üretir. Analistler, bilgisayar, endüstri, işletme, matematik mühendisleridir. Yazılımcılar; analistlerden aldıkları bilgi doğrultusunda gerekli yazılımları üretirler, ya da sistem üzerinde geliştirme yaparlar. Bu kişiler bilgisayar, elektrik elektronik mühendisleridir. Sistem ve alt yapı uzmanları, çalışanların kullandığı tüm donanımdan, sunuculardan, programların çalışacağı altyapılardan sorumlu olan ekiplerdir. Ayrıca Bilişim teknolojileri ekipleri içerisinde tüm çalışanlara anında hizmet veren yardım masaları bulunur.

Blog One

Şubelerimiz dışında müşterilerimizle iletişim halinde olduğumuz Çağrı Merkezi, ATM, İnternet ve mobil kanallarına yönelik gelişim, tasarım, uygulama, performans takibi gibi faaliyetleri bu bölüm altında yürütüyoruz

Blog One

Bankada kazandığımız paraların bir kısmını paraya ihtiyacı olan müşterilere kredi olarak veriyoruz. Bu parayı kredi olarak verirken yurt içi - yurt dışı piyasalara ve rakiplere bakarak bir faiz oranı ile veriyoruz. Kredi olarak verdiğimiz paranın dışında bankaya kalan paranın yönetimi Hazine’ye aittir. Hazine bu paraya para katacak yatırım önerilerini üst yönetime sunar ve alınan karar doğrultusunda yatırımlar yapılır.

Blog One

Bankacılıkta “risk” sihirli kelimedir. Hem kazandığınız hem de kazanacağınız parayı direkt olarak etkilemektedir. Bankadaki Risk Yönetimini 3 ana alanda takip ediyoruz. Piyasa Riski (Piyasanın yönü, dalgalanmaları, ekonomik eğilimler doğrultusunda risk tespiti), Kredi Riski (Kredilerin geri dönüş oranları, dönmeme olasılıklarını raporlar) ve Operasyonel Risk (İşlemlerden doğabilecek riskleri öngörür ve kararlara destek olur)

Gelişim Fırsatları

Deneyim

 • Yapı Kredi’de, sektöre yön veren profesyoneller arasında deneyim kazanma ve kendini geliştirme fırsatları seni bekliyor.
 • Kariyer gelişimin için titizlikle tasarlanmış süreçlerle seni adım adım ileriye taşıyoruz. İç ilanlarla sana tüm Türkiye ve yurt dışında iş imkanlarının kapılarını açıyoruz.

Eğitim

 • Yapı Kredi’de sonu olmayan bir konu varsa o da kişisel gelişim. Türkiye’nin bankacılık okulu Yapı Kredi Bankacılık Akademisi’nin yıllık eğitim planlamaları ile seni düzenli olarak eğitimlere davet edeceğiz.

Yetenek Yönetimi

 • Yüksek performans ile fark yaratan kişilerin arasındaysan seni TMR (Talent Management Review), EDP (Executive Development Plan) ve BiG (Başarmak için Gelişmek) gibi yetenek programlarımıza dahil ediyoruz.
 • Uluslararası yetenek programlarına katılma şansın da var. UniCredit’in UniQuest programına seçilirsen 1 yıl boyunca Banka projeleri üzerinde çalışarak kendini geliştirebilir, Avrupa’yı gezme fırsatını yakalayabilirsin.